faculty-of-engineering-muhendislik-fakultesi

 دانشکده مهندسی با داشتن رشته های متنوع مهندسی در کلیه مقاطع یکی از پرجمعیت ترین دانشکده ها بشمار می آید. به عنوان نمونه مهندسی مکانیک شامل گرایش تخصصی مکانیک، مکاترونیک به طور تخصصی در زمینه‌ی سیستم‌های انرژی، ماشین‌آلات، سیالات، CAD-CAM و واقعیّت عینیvirtual reality می باشد.

گروه مهندسی برق و الکترونیک در زمینه‌های تخصصی برق و الکترونیک، سیستم‌های داده‌ها و برنامه‌های آموزشی تخصصی در گرایشهای: Signal & Image Processing، سیستم‌های قدرت، مخابرات، کنترل و سیستم‌های ict فعالیت دارد. گروه مهندسی عمران زمینه‌های تخصصی زیر را ارایه می‌کند: منابع زیرزمینی، سازه و زلزله، حمل و نقل،‌ ژئوتکنیک، مدیریت ساخت و مصالح ساختمانی. گروه مهندسی کامپیوتر رشته‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار را با زمینه‌های تخصصی شبکه‌های کامیپوتری، Semantic Web, Parallel Computing، Software Development and Database Management ارایه می دهد. و در نهایت، گروه مهندسی صنایع رشته‌های مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی را با زمینه‌های تخصصی زیر ارایه می‌کند: Computer Integrated Manufacturing, Facility Planning Ergonomics and Work Study، طرّاحی محصول و مهندسی کیفیّت.

لیست رشته های دانشکده مهندسی

 

کارشناسی

 
مهندسی عمران Civil Engineering
مهندس کامپیوتر Computer Engineering
مهندسی برق و الکترونیک Electrical and Electronic Engineering
مهندسی صنایع Industrial Engineering
مهندسی سیستم های اطلاعاتی Information Systems Engineering
مهندسی مدیریت Management Engineering
مهندسی مکانیک Mechanical Engineering
مهندسی مکاترونیک Mechatronics Engineering
مهندسی نرم افزار Software Engineering
فناوری اطلاعات (آی تی) Information Technology (IT)

کارشناسی ارشد

 
مهندسی عمران Civil Engineering (with Thesis)
مهندسی کامپیوتر Computer Engineering (without Thesis)
مهندسی برق و الکترونیک Electrical and Electronic Engineering (with Thesis)
مهندسی مدیریت Engineering Management (without Thesis)
مهندسی صنایع Industrial Engineering (without Thesis)
مهندسی مکانیک Mechanical Engineering (with Thesis)

دکتری

 
مهندسی عمران Civil Engineering
مهندس کامپیوتر Computer Engineering
مهندسی برق و الکترونیک Electrical and Electronic Engineering
مهندسی صنایع Industrial Engineering
مهندسی مکانیک Mechanical Engineering

اطلاعات مهم

شرایط زبان انگلیسی

زبان تحصیل در دانشگاه EMU یا دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس، انگلیسی است اما شرط پذیرش دانشجو داشتن مدرک TOEFL ویا IELTS نمی‌باشد.

متقاضیان ورود به دوره لیسانس به دانشگاه EMU یا دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس ، چنانچه مدرک TOEFL با نمره530 و یا ACADEMIC IELTS با نمره 6 داشته باشند تحصیلات خود را در دانشکده مورد نظر شروع می کنند. دانشجویان دوره لیسانس اگر فاقد مدرک TOEFL و IELTS باشند پس از دریافت پذیرش و ثبت نام در دانشگاه در امتحان تعیین سطح زبان شرکت خواهند کرد.

اطلاعات بیشتر

زندگی در فاماگوستا

فاماگوستا دارای چهار خیابان اصلی است که تقریبا درهمه این خیابانها تعداد زیادی رستوران و کافه های متعدد وجود دارد که خوراکیهایی از قبیل کباب ترکی و انواع کباب، اسپاگتی و پیتزا و مرغ بریان و سوپ وفست فود سرو می کنند. همچنین در کافه ها، شما قلیان و چای ترکی و قهوه ترک و تخته نرد را به وفور پیدا می کنید. سوپر مارکتها همه جا هستند و مارکتهای بسیار بزرگ مثل lemar ، onder و 1001 و … را هم که همه چیزدارند به تعداد می بینید.

اطلاعات بیشتر

معافیت تحصیلی

داوطلبان محترم پس از اخذ پذیرش با در دست داشتن یک کپی از برگه پذیرش جهت اخذ معافیت تحصیلی به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه می کنند.

سوالات متداول خروج از كشور – برگرفته از سایت سازمان وظیفه عمومی ناجا

اطلاعات بیشتر

آزمون زبان

برای ورود به دانشگاه مدیترانه ی شرقی نیاز به مدرک آیلتس و یا تافل ندارید. داوطلبانی که دارای مدارک زبان نیستند می توانند از این دانشگاه پذیرش گرفته و بعد از ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه شرکت نمایند. اگر در آزمون زبان دانشگاه نمره قبولی کسب کنند وارد دپارتمان های آموزشی می شوند. در صورت عدم قبولی در آزمون زبان (به عنوان دانشجوی رسمی ) دوره ی زبان را می گذرانند و پس از آن واحد های درسی را اخذ می نمایند.

آزمون زبان دانشگاه شامل دو آزمون می باشد. در آزمون اول داوطلبان در آزمون تعیین سطح شرکت می کنند. اگر این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند می توانند در آزمون proficiency شرکت نمایند. در صورتی که در این آزمون نمره ی قبولی کسب نکنند بر اساس سطح زبانشان به 4 گروه تقسیم می شوند.

اطلاعات بیشتر

ترانسفر دانشجو

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، ، در حال حاضر دارای چندین دانشجوی مبادله از دانشگاه های مختلف از سراسر جهان می باشد. دفتر بین المللی ، تلاش می کند تا برای دانشجویان مبادله، انواع سفر، تور و فعالیت ها را فراهم کند تا اطمینان حاصل شود که آنها یک تجربه به یاد ماندنی خواهند داشت.

دانشگاه مدیترانه شرقی، تنها مرکز برجسته همکاری های بین المللی در قبرس شمالی است که فرصت های تبادل دانشجو را به طور با کیفیت ارائه می دهد. این فرصت ها، شامل انتخاب از بین کشورهای مختلف در ایالات متحده آمریکا و اروپا و همچنین ۱۱۲ توافق نامه همکاری است.

اطلاعات بیشتر

ویزای دانشجویی

برای مسافرت به قبرس شما نیاز به اخذ ویزا ندارید. شما از طریق کشور ترکیه وارد قبرس شمالی خواهید شد و در فرودگاه قبرس شمالی با نشان دادن پرینت برگه پذیرش ، مامورین مهاجرت برای شما ویزای توریستی 1 الی 3 ماهه صادر می کنند. پس از طی مراحل ثبت نام و دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ( در همان روز ثبت نام صادر می گردد ) و همچنین با در دست داشتن نامه ی اسکان ( قرارداد مسکن یا خوابگاه ) ، برای انجام آزمایش های پزشکیی به بیمارستان دولتی فاماگوستا مراجعه می کنید. حدود یک هفته بعد از انجام آزمایش ، با در دست داشتن جواب آزمایش به اداره ی مهاجرت مراجعه می کنید و برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام می کنید.

اطلاعات بیشتر

دریافت گواهی نامه رانندگی

کلیه دانشجویانی که قصد دریافت گواهینامه رانندگی در قبرس را دارند باید اصل گواهینامه ایرانی خود را همراه داشته باشند ( در این مورد نیازی به پرداخت هزینه جهت ترجمه رسمی گواهینامه نمی باشد و گواهینامه توسط International Office به صورت رایگان ترجمه می گردد ) و با مراجعه به آدرس اینترنتی http://io.emu.edu.tr/2015/driving-licence/ دریافت گواهینامه رانندگی در قبرس اقدام نمایند و پس از بارگزاری مدارک لازمه در پورتال International Office به Tax Office که در بیرون دانشگاه واقع شده است مبلغ گواهینامه را بسته به مدت زمان درخواستی گواهینامه پرداخت نمایند.

اطلاعات بیشتر

افتتاح حساب بانکی

کلیه دانشجویان دانشگاههای قبرس شمالی می توانند پس از ثبت نام در دانشگاه درخواست گواهی اشتغال به تحصیل (Student Certificate) نمایند.

پس از آن با در دست داشتن یک نسخه از اجاره نامه یا گواهی اسکان در خوابگاه و پاسپورت دانشجو ، به بانک مراجعه نموده و درخواست افتتاح حساب بانکی و عابر بانک می نمائید.

اطلاعات بیشتر

دانشگاه مدیترانه شرقی | تحصیل در قبرس | دانشگاه EMU | بورسیه دانشگاه EMU