رشته ی داروسازی

دانشکده داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی در سال 2011 تاسیس شده است

دانشکده داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی اولین دانشکده داروسازی در قبرس و دومین دانشکده در کل ترکیه که مورد تایید فدراسیون بین المللی FIP قرار گرفته است.

رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی مورد تایید وزارت بهداشت وعلوم کشور ایران میباشد. طول دوران تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی در مقطع کارشناسی 5 سال و در مقطع دکتری 6 سال میباشد.بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت ایران برای معتبر بودن مدارک اخذ شده.متقاضیان باید مقطع دکتری داروسازی را انتخاب نموده و در این مقطع مشغول به تحصیل شوند.

به دانشجویان مقطع دکتری داروسازی ارز دانشجویی به نرخ دولتی تعلق می گیرد.

معدل بالای ۱۷.۵ شامل ۵۰ درصد بورسیه : ۳۹۲۰ دلار

معدل بین ۱۶ تا ۱۷.۵ شامل ۲۵ درصد بورسیه : ۵۸۱۳ دلار

معدل بین ۱۵ تا ۱۶ بدون بورسیه : ۷۷۰۵ دلار

ضمنا امکان پرداخت شهریه در ۴ قسط در نظر گرفته شده است، که در صورت پرداخت شهریه مبلغی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار به هزینه فوق اضافه می گردد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش

رشته ی پزشکی

دانشکده پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی در سال 2012 تاسیس شده است,3سال اول دوره پزشکی(شامل دروس علوم پایه) در دانشگاه مدیترانه شرقی برگزار می شود,سال های 4 و 5 (شامل دروس عملی پزشکی) در دانشگاه مارمارا استانبول برگزار می شود,سال آخر دوره پزشکی در بیمارستانها تعیین شده برگزار می شوند که دانشجویان در این سال آخر کار درمانی خود را به صورت حرفه ای آغاز می کنند.

متقاضیان رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی باید دارای مدرک پیش دانشگاهی در رشته های تجربی یا ریاضی و با معدل کل بالاتر از 17 باشند.رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی ،بصورت مشترک با دانشگاه مارمارا استانبول اجرا می شود. کلاسهای پزشکی دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می شود. پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی دوره مشترکی بین دانشگاه مارمارا استانبول (که مدارک پزشکی این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم و بهداشت است) و دانشگاه مدیترانه شرقی است. دوره پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی 6 ساله است که سه سال اول در قبرس و سه سال بعد در ترکیه در دانشگاه مارمارا استانبول برگزار می شود.

بر اساس مصوبه ی وزارت بهداشت و درمان کشور ایران اگر نصف و یا نصف بیشتر کل دوره تحصیلی رشته های علوم پزشکی در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم کشور ایران سپری شود مدرک فارغ التحصیلی صادر شده مورد تایید خواهد بود,بنابراین دانشکده پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت می باشد و مدارک پزشکی فارغ التحصیلان رشته پزشکی دارای مهر تاییدیه مشترک دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه مارمارا ترکیه خواهد بود

پذیرش رشته پزشکی

کلیه متقاضیان رشته پزشکی بدلیل محدودیت ظرفیت ، باید حداکثر ظرف مدت ۱ هفته از دریافت نامه پذیرش فرم الصاق شده به نامه  پذیرش  مبنی بر قبول شرایط و تحصیل در رشته پزشکی پر کرده و برای ما ارسال نمایند و پس از آن حداکثر ظرف ۲۵ روز مبلغ شهریه ترم اول را به حساب دانشگاه از طریق صرافی یا حساب نماینده دانشگاه در ایران واریز نموده و فیش واریزی را برای ما ارسال نمایند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش

شهریه رشته پزشکی این دانشگاه بدون بورسیه و برای هر ترم مبلغ ۹۸۷۰ دلار می باشد

اطلاعات مهم

شرایط زبان انگلیسی

زبان تحصیل در دانشگاه EMU یا دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس، انگلیسی است اما شرط پذیرش دانشجو داشتن مدرک TOEFL ویا IELTS نمی‌باشد.

متقاضیان ورود به دوره لیسانس به دانشگاه EMU یا دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس ، چنانچه مدرک TOEFL با نمره530 و یا ACADEMIC IELTS با نمره 6 داشته باشند تحصیلات خود را در دانشکده مورد نظر شروع می کنند. دانشجویان دوره لیسانس اگر فاقد مدرک TOEFL و IELTS باشند پس از دریافت پذیرش و ثبت نام در دانشگاه در امتحان تعیین سطح زبان شرکت خواهند کرد.

اطلاعات بیشتر

زندگی در فاماگوستا

فاماگوستا دارای چهار خیابان اصلی است که تقریبا درهمه این خیابانها تعداد زیادی رستوران و کافه های متعدد وجود دارد که خوراکیهایی از قبیل کباب ترکی و انواع کباب،  اسپاگتی و پیتزا و مرغ بریان  و سوپ وفست فود سرو می کنند. همچنین در کافه ها، شما قلیان و چای ترکی و قهوه ترک و تخته نرد را   به وفور پیدا می کنید.   سوپر مارکتها همه جا هستند و  مارکتهای بسیار بزرگ مثل lemar ، onder و 1001 و … را هم که همه چیزدارند به تعداد    می بینید.

اطلاعات بیشتر

معافیت تحصیلی

داوطلبان محترم پس از اخذ پذیرش با در دست داشتن یک کپی از برگه پذیرش جهت اخذ معافیت تحصیلی به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه می کنند.

سوالات متداول خروج از كشور – برگرفته از سایت سازمان وظیفه عمومی ناجا

اطلاعات بیشتر

آزمون زبان

برای ورود به دانشگاه مدیترانه ی شرقی نیاز به مدرک آیلتس و یا تافل ندارید. داوطلبانی که دارای مدارک زبان نیستند می توانند از این دانشگاه پذیرش گرفته و بعد از ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه شرکت نمایند. اگر در آزمون زبان دانشگاه نمره قبولی کسب کنند وارد دپارتمان های آموزشی می شوند. در صورت عدم قبولی در آزمون زبان (به عنوان دانشجوی رسمی ) دوره ی زبان را می گذرانند و پس از آن واحد های درسی را اخذ می نمایند.

آزمون زبان دانشگاه شامل دو آزمون می باشد. در آزمون اول داوطلبان در آزمون تعیین سطح شرکت می کنند. اگر این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند می توانند در آزمون proficiency شرکت نمایند. در صورتی که در این آزمون نمره ی قبولی کسب نکنند بر اساس سطح زبانشان به 4 گروه تقسیم می شوند.

اطلاعات بیشتر

ترانسفر دانشجو

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، ، در حال حاضر دارای چندین دانشجوی مبادله از دانشگاه های مختلف از سراسر جهان می باشد. دفتر بین المللی ، تلاش می کند تا برای دانشجویان مبادله، انواع سفر، تور و فعالیت ها را فراهم کند تا  اطمینان حاصل شود که آنها یک تجربه به یاد ماندنی خواهند داشت.

دانشگاه مدیترانه شرقی، تنها مرکز برجسته همکاری های بین المللی در قبرس شمالی است که فرصت های تبادل دانشجو را به طور با کیفیت ارائه می دهد. این فرصت ها، شامل انتخاب از بین کشورهای مختلف در ایالات متحده آمریکا و اروپا و همچنین ۱۱۲ توافق نامه همکاری است.

اطلاعات بیشتر

ویزای دانشجویی

برای مسافرت به قبرس شما نیاز به اخذ ویزا ندارید. شما از طریق کشور ترکیه وارد قبرس شمالی خواهید شد و در فرودگاه قبرس شمالی با نشان دادن پرینت برگه پذیرش ، مامورین مهاجرت برای شما ویزای توریستی 1 الی 3 ماهه صادر می کنند. پس از طی مراحل ثبت نام و دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ( در همان روز ثبت نام صادر می گردد ) و همچنین با در دست داشتن نامه ی اسکان ( قرارداد مسکن یا خوابگاه ) ، برای انجام آزمایش های پزشکیی به بیمارستان دولتی فاماگوستا مراجعه می کنید. حدود یک هفته بعد از انجام آزمایش ، با در دست داشتن جواب آزمایش به اداره ی مهاجرت مراجعه می کنید و برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام می کنید.

اطلاعات بیشتر

دریافت گواهی نامه رانندگی

کلیه دانشجویانی که قصد دریافت گواهینامه رانندگی در قبرس را دارند باید اصل گواهینامه ایرانی خود را همراه داشته باشند ( در این مورد نیازی به پرداخت هزینه جهت ترجمه رسمی گواهینامه نمی باشد و گواهینامه توسط International Office به صورت رایگان ترجمه می گردد ) و با مراجعه به آدرس اینترنتی http://io.emu.edu.tr/2015/driving-licence/ دریافت گواهینامه رانندگی در قبرس اقدام نمایند و  پس از بارگزاری مدارک لازمه در پورتال International Office به Tax Office که در بیرون دانشگاه واقع شده است مبلغ گواهینامه را بسته به مدت زمان درخواستی گواهینامه پرداخت نمایند.

اطلاعات بیشتر

افتتاح حساب بانکی

کلیه دانشجویان دانشگاههای قبرس شمالی می توانند پس از ثبت نام در دانشگاه درخواست گواهی اشتغال به تحصیل (Student Certificate) نمایند.

پس از آن با در دست داشتن یک نسخه از اجاره نامه یا گواهی اسکان در خوابگاه و پاسپورت دانشجو ، به بانک مراجعه نموده و درخواست افتتاح حساب بانکی و عابر بانک می نمائید.

اطلاعات بیشتر

دانشگاه مدیترانه شرقی | تحصیل در قبرس | دانشگاه EMU | پزشکی و داروسازی